Zadzwoń do nas

888 202 090 / 888 083 885

Wyślij wiadomość

biuro@foltex.eu

Profesjonalne pikowanie materacy

Choć działamy m.in. jako producent tkanin materacowych, to w naszej ofercie dostępne są także rozmaite usługi. Możemy m.in. na zamówienie klienta wykonać pikowanie materacy według określonych kryteriów. Będąc doświadczonym, funkcjonującym od lat wykonawcą, mamy możliwości i know-how, by wykonać takie zlecenie z najwyższą dbałością i w krótkim terminie. Zapraszamy do zapoznania się z prezentowaną usługą.

Pikowanie materacy – mamy zaplecze, by wykonać je dobrze

toria firmy Foltex sięga roku 2004. Przez lata działalności uczestniczyliśmy w najróżniejszych projektach. Jak wspomnieliśmy wyżej – zapewniamy różne usługi, w tym pikowanie materacy. Na realizację takich prac pozwala nam m.in. nasz rozbudowany, nowoczesny park maszynowy. Dysponujemy innowacyjnymi rozwiązaniami, umożliwiającymi nam wykonanie ściegów nawet na szerokości 300 cm. Dzięki temu należymy do ścisłej czołówki obecnych w Polsce firm z tego sektora.

Nawet najlepsze maszyny jednak to za mało. Liczy się także doświadczenie i przywiązanie do detali. Pikowanie materaca to praca precyzyjna, wpływająca na estetykę, ale i funkcjonalność finalnego produktu. Jako profesjonaliści nastawieni na satysfakcję klienta, przykładamy ogromną wagę do tego, aby zlecenia były wykonane zgodnie z najwyższymi standardami.

Pikowanie materacy – estetyka i funkcjonalność

Choć zazwyczaj tego typu wykończenie materiału postrzega się przez pryzmat estetyki, warto wiedzieć, że ma ono duże znaczenie dla właściwości produktu. Przede wszystkim pikowanie materacy decyduje m.in. o sztywności tkaniny. Im gęstsze jest obszycie, tym staje się ona twardsza. Łatwo więc można wywnioskować, że od tego czynnika zależy m.in. komfort snu.

Z drugiej strony gęstość ściegu oddziałuje na trwałość materiału i skutecznie zwiększa odporność na wypychanie, tarcie i rozdzieranie. Dzięki temu więc dany wyrób przetrwa dłuższy czas. To jednak nie wszystko, gdyż pikowanie materaca ma znaczenie także dla jego właściwości izolacyjnych. Oznacza to więc, że zwiększa się przepuszczalność powietrza, a tym samym – działanie termoregulacyjne, mające wpływ na jakość snu.

Naturalnie – kwestia estetyki również jest istotna. Dlatego w ofercie dostępne są najróżniejsze wzory – zarówno bardziej klasyczne, jak i nowoczesne. Umieściliśmy je w zakładce „oferta” i podzieliliśmy według określonych kategorii. W nich zaś można znaleźć szeroki wybór ściegów.

Jak wybrać wzór pikowania materaca?

Decyzja o tym, jakie powinno być wykończenie, zależy od kilku czynników. Przede wszystkim – sztywność materiału. Jeśli jest ona duża, należy pamiętać, że np. gęstszy wzór tylko ją zwiększy. Może to więc wpłynąć na twardość finalnego produktu.

Kolejny czynnik to ww. termoizolacja. Wraz ze wzrostem ilości przeszyć, zwiększa się przepuszczalność powietrza. Materac z takim pikowaniem więc mocniej „oddycha”, co w określonych sytuacjach bywa korzystne, a w innych – niepożądane. W końcu – pozostaje kwestia estetyczna. Wzór w fale czy cebule może lepiej sprawdzić się np. w przypadku produktów utrzymanych w stylu klasycznym, jednak linie i kratki lepiej zdadzą egzamin, jeśli dany model ma zostać utrzymany w nowoczesnym klimacie.

W razie pytań lub wątpliwości, który ścieg wybrać – nasi doradcy pozostają do dyspozycji klientów. Zachęcamy do kontaktu i skorzystania z oferty.